Na Białorusi ogłoszono wyroki dla liderów związkowych

• wtorek, 27 Grudnia 2022
  • Zagranica

fot. M.Żegliński

Sąd miejski w Mińsku wydał wyrok w sprawie karnej przeciwko liderom Białoruskiego Kongresu Demokratycznych Związków Zawodowych.
Lider zlikwidowanej organizacji Aliaksandr Jaroszuk, jego zastępca Siarhiej Antusewicz i księgowa Iryna But-Gusaim zostali uznani za winnych udziału w protestach, a Jaroszuk – także wezwania do strajków.
Lider „Białoruskiego Kongresu Demokratycznych Związków Zawodowych” Aleksander Jaroszuk został skazany na 4 lata więzienia, jego zastępca Siergiej Antusewicz – na 2, księgowa Irina But-Husaim – na półtora roku.
Przypomnijmy, że Aleksander Jaroszuk i Siergiej Antusewicz zostali zatrzymani i trafili do aresztu w kwietniu 2022 roku. Obrońcy praw człowieka uznali ich za więźniów politycznych.
yr