Minister Gliński spotkał się z mazowiecką Solidarnością

• poniedziałek, 16 Października 2023
  • Regiony

/ fot. Monika Matejuk MKiDN / NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze

W dniu 12 października br. w siedzibie Regionu Mazowsze NSZZ „S” odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Regionu oraz organizacji związkowych skupiających instytucje kultury z prof. dr hab. Piotrem Glińskim, ministrem kultury i dziedzictwa narodowego. Tematem rozmów było omówienie spraw ważnych dla NSZZ „Solidarność” i jego członków.

Minister wspomniał początki swojej działalności w NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze, kiedy pracował w Komisji Mediacji i Interwencji na Szpitalnej. Obecnie dociera do pracowników dwukanałowo, poprzez spotkania ze związkowcami oraz poprzez budowę instytucji pamięci.

– Ruch Solidarności, który zmienił losy świata, to był cud, gdyż wydarzył się bez przemocy. Tworząc instytucje kulturalne, wypełniamy białe plamy naszej pamięci, instytucjonalizujemy je, także te dotyczące historii NSZZ „Solidarność” – powiedział minister.

W czasie spotkania poruszono tematy istotne dla pracowników kultury, teatrów i muzeów. Głos zabrali również przedstawiciele szkolnictwa wyższego i urzędów administracji centralnej.

Na zakończenie Minister zaapelował o wsparcie w nadchodzących wyborach parlamentarnych, wszystkich tych, którzy w sercach mają suwerenną, silną i mocną Polskę.

„Związkowcy mają tą samą duszę, choć lata mijają. Dziękuję za wysłuchanie Nas, ludzi pracy, ludzi „Solidarności” – powiedział Dariusz Paczuski, przewodniczący mazowieckiej „Solidarności”.

Źródło: solidarnosc.mazowsze.pl