Rafał Kraśniewski przebiegł maraton w Chicago!

Rafał Kraśniewski jest członkiem NSZZ „Solidarność” w Sanden Manufacturing Poland Sp. z o.o. w Polkowicach. Mieszka w Chocianowie. Kraśniewski ma na swoim koncie już maratony w Berlinie i Nowym Jorku. Maraton w Chicago był trzecim z sześciu największych maratonów świata. Rafał Kraśniewski zakończył bieg na 4396 miejscu uzyskując czas 03:22:05.  Do mety maratonu dotarło łącznie prawie 40 tysięcy biegaczy.

– Bank of America Chicago Marathon 2022 zaliczony – ponad 40 tysięcy biegaczy i milion dopingujących kibiców na trasie! Na każdym metrze trasy można było poczuć doniosłość tego wydarzenia. Maraton w Chicago należy do cyklu sześciu największych maratonów świata tzw. serii Abott World Marathon Majors, w skład którego wchodzi maraton w Berlinie, Nowym Jorku, Bostonie, Chicago, Londynie i Tokio. Są to cyklicznie organizowane prestiżowe zawody biegowe, na których startuje elita światowych biegaczy i biegaczek długodystansowców często ustanawiając kolejne rekordy świata. Do startu w zawodach dopuszczani są także zawodnicy biegający amatorsko, posiadający odpowiednie minima kwalifikacyjne, bądź zdobywając pakiet startowy do biegu w specjalnych loteriach. Po Berlinie (2019 i 2021) i Nowym Jorku (2019) wystartowałem w odroczonym z przyczyn pandemicznych maratonie w Chicago, w którym pierwotnie miałem pobiec 2 lata temu. Jest to zatem mój trzeci zdobyty „major” w drodze do sześciu z tego cyklu. Ostatnie 5 miesięcy ciężkiej pracy zostało przekute w wynik 3:22:05, co jest moim najlepszym rezultatem na dystansie 42 km i 195 metrów. Dzięki współpracy z trenerem, wciąż rok po roku notuję progres, coraz lepsze wyniki i coraz lepiej znoszę fizycznie i psychicznie bieg na królewskim dystansie. 

 
Lista benefitów jakie otrzymujemy z tytułu bycia aktywnymi jest nie do przecenienia. W moim przypadku jest to kontrola wagi ciała, bardzo dobra kondycja i wytrzymałość, przeciwstawianie się siedzącemu i nudnemu trybowi życia, dbanie o higienę psychiczną, możliwość poznawania ciekawych, kreatywnych ludzi i miejsc. To także ciągły proces samodoskonalenia się i przesuwania kolejnych granic w wielu obszarach życia, nie tylko biegowych. Natomiast uzyskiwane wyniki spłacają mi każdy trud, który muszę włożyć w wykonanie treningu w procesie przygotowywania się do maratonu, który trwa zazwyczaj od 16 do 20 tygodni. Moim kolejnym celem jest przebiegnięcie 42km i 195 metrów w czasie trzech godzin w kolejnym maratonie w roku 2023.
Dziękuję Komisji Zakładowej „Solidarność” w Sanden Manufacturing Poland sp. z o.o. za pomoc, zrozumienie i wsparcie przy organizacji biegu – mówi Rafał Kraśniewski.