Kierowcy z Manfreight Poland mają swoja organizację zakładową

• czwartek, 20 Lipca 2023
  • Branże

fot. Region Mazowsze NSZZ Solidarność

Z inicjatywy Prezydium Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność”, 14 lipca br. związkowcy z nowopowstałej organizacji zakładowej NSZZ „Solidarność” w Manfreight Poland spotkali się z przedstawicielami pracodawcy.

Władze Związku reprezentowali: Dariusz Siarkowicz – Zastępca Przewodniczącego ZRM oraz Tadeusz Kucharski, Sekretarz Krajowej Sekcji Drogownictwa i Transportu Drogowego.

Na spotkaniu poruszone zostały kwestie m.in. zmiany regulaminu wynagradzania i regulaminu pracy.

– Można powiedzieć, że było to zebranie zapoznawcze pomiędzy związkowcami a zarządem Spółki. Cieszę się, że udało nam się doprowadzić do ustalenie terminów dalszej współpracy i rozmów. Pracodawca obiecał współpracę – powiedział Dariusz Siarkowicz.

– Oceniam spotkanie pozytywnie. Mieliśmy okazję przedstawić kierowcom materiały dotyczące kierowców delegowanych – dodał Tadeusz Kucharski.

Nowopowstała organizacja związkowa Solidarności liczy na ten moment 15 członków na około stu zatrudnionych w zakładzie.

Firma Mainfreight jest globalnym operatorem logistycznym. Zajmuję się transportem obejmującym strefę lotniczą, morską i drogową. Ma swoje oddziały w Australii, Chinach, Europie oraz Nowej Zelandii i Stanach Zjednoczonych. Firma jest notowana na nowozelandzkiej giełdzie papierów wartościowych. W Polsce jest obecna od 2004 roku.

źródło: solidarnosc.mazowsze.pl