Józef Dziki po raz kolejny pokieruje Regionem Warmińsko-Mazurskim NSZZ „S”

• środa, 28 Czerwca 2023
  • Regiony

Przewodniczący Józef Dziki / Fot. Wojciech Ciesielski

W czasie dzisiejszego WZD Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ „S”, Delegaci zdecydowali, że funkcję przewodniczącego w nowej kadencji związkowej pełnić będzie ponownie Józef Dziki, który otrzymał 66 ważnych głosów Delegatów.

Dziś obradowało XXIX Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” Regionu Warmińsko-Mazurskiego.

W zebraniu wzięli udział: Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej Jerzy Jaworski, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Przewodniczący Regionu Elbląskiego NSZZ „S” Grzegorz Adamowicz, a także Okręgowy Inspektor Pracy z Olsztyna Jarosław Kowalczyk.

Do wyborów na przewodniczącego Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego na kadencję 2023-2028 przystąpiło dwóch kandydatów: dotychczasowy przewodniczący ZR Józef Dziki oraz Zbigniew Małeć.

W tajnych wyborach Delegaci zdecydowali, że funkcję przewodniczącego w nowej kadencji związkowej pełnić będzie ponownie Józef Dziki, który otrzymał 66 ważnych głosów Delegatów. Jego kontrkandydat uzyskał 21 głosów.

W czasie posiedzenia wybrano również członków Zarządu Regionu oraz Delegatów na XXXI KZD w Spale.

Tysol.pl