Jacek Łukasik przewodniczącym Rady Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ „S”

• wtorek, 09 Maja 2023
  • Branże

fot. M.Żegliński

Obradujące 8 maja w warszawskiej siedzibie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ „Solidarność” wyłoniło przewodniczącego Rady Sekcji na kadencję 2023-2028.

Delegaci wybierali spośród czterech kandydatów. Byli to: Jacek Łukasik, Mirosław Soboń, Marcin Strzemiński i Piotr Dźwigała. Wyboru dokonano już w pierwszej turze głosowania. Wyboru dokonało 52 delegatów reprezentujących 3396 członków sekcji.

„Młoda, ale prężnie działająca struktura”

Podczas sprawozdania z działalności Tymczasowej Rady jej przewodniczący Mirosław Soboń przekonywał, że jest to młoda, zaledwie dwuletnia, ale działająca prężnie struktura. Opowiadał, że organizacje Solidarności reprezentujące pracowników policji, funkcjonowała w różnych miejscach w Polsce już wcześniej, reprezentując już wówczas ok. 900 członków Związku. – Wykonywaliśmy przede wszystkim ciężką pracę w terenie. Udało nam się pozyskać też profity dla naszych członków. Jedną z nich usługa pakietu medycznego – przekonywał Mirosław Soboń. Poruszał też temat relacji z konkurencyjnym Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Pracowników Policji. Złożył też podziękowania dla Jerzego Wielgusa, byłego przewodniczącego Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ „S”, za pomoc w tamtym okresie działania struktur zawiązywanych wśród pracowników policji.

Na końcu swego wystąpienia zaapelował, by Krajowa Sekcja Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ „S” reprezentowała równą jakość na terenie całego kraju. – Jeżeli będziemy się wspólnie motywować, to mam nadzieję, że taką jakość będziemy reprezentować – zapewniał, dodając, że w czasie ostatniego roku przybyło Solidarności pracowników policji po kilkudziesięciu-kilkuset członków, w zależności od województwa i wyraził nadzieję, że ta tendencja utrzyma się.

W obradach wzięli udział przedstawiciele Krajowej Komisji Wyborczej: Ewa Zydorek (przewodnicząca KKW), Jerzy Wielgus (zastępca przewodniczącej KKW) oraz Katarzyna Mackiewicz (sekretarz KKW), a także przedstawiciel Komisji Krajowej NSZZ „S” Daniel Pokuta i przewodniczący Krajowej Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ „S” Bartłomiej Mickiewicz.

Podczas spotkania przyjęto także m.in. Regulamin Krajowej Sekcji. Dyskutowano również nad najbardziej palącymi problemami, z jakimi borykają się pracownicy i funkcjonariusze policji na terenie poszczególnych części kraju.

źródło: tysol.pl