Pikieta w obronie miejsc pracy w Poczcie Polskiej

Od kilkunastu dni okupowana jest przez związkowców siedziba zarządu Poczty Polskiej. Zarząd nie podejmuje dialogu ze stroną społeczną, ewidentnie nie wyraża woli do zawarcia porozumienia w sprawie Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.

Nasze postulaty w ramach rokowań ZUZP:

  • Dodatek stażowy – bez zmian w naliczaniu i wypłacie.
  • Nagrody jubileuszowe – według dotychczasowych zasad, przynajmniej do końca 2025 r.
  • Premia roczna – bez zmian w zasadach wypłaty.
  • Wynagrodzenie zasadnicze – zawsze  co najmniej na poziomie płacy minimalnej w kolejnych latach.

Zarząd, wypowiadając ZUZP, zapewniał, że nikt na tym nie straci.

Dziś mówimy: SPRAWDZAMY TE OBIETNICE!

Na naszych oczach dochodzi do niszczenia Poczty Polskiej, zwalniani są pracownicy, zniechęca się Polaków do korzystania z naszych usług, w nieskończoność wydłuża się rejony doręczeń. Wszystko to prowadzi do upadku Poczty Polskiej.

26 lutego 2025 roku przed siedzibą Zarządu Poczty Polskiej w Warszawie ul. Rodziny Hiszpańskich 8 organizowana jest przez NSZZ Solidarność wielka pikieta w obronie miejsc pracy. Wyjazd autokaru z Gorzowa Wielkopolskiego 26 lutego 2025 r. o godz. 5.00, ok. godz. 6.00 wyjazd ze Świebodzina, powrót ok. godz. 21.00.

Zapisy przyjmowane są do poniedziałku 24 lutego 2025 r. w biurze OP NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej w Gorzowie Wielkopolskim ul. Jagiellończyka 4/104 lub telefonicznie 506121176.

Zabierzmy rodziny, znajomych, którym bliski jest los Poczty Polskiej i jej pracowników!

Dlaczego warto być z nami?

  • Bronimy miejsc pracy – dziś oni, jutro każdy z nas może stanąć przed
  • podobnym zagrożeniem!
  • Pokazujemy siłę i solidarność – razem mamy moc!

Dajemy jasny sygnał – decyzje o nas nie mogą zapadać bez naszego głosu!

Nie pozwólmy, by przyszłość pracowników Poczty Polskiej została przesądzona za ich plecami!

Twoja obecność to głos sprzeciwu wobec zwolnień i pogarszających się warunków pracy!

Przewodniczący

Komisji Podzakładowej

Sławomir Steltmann

Scroll to Top