Dziś pikieta Solidarności w MAN BUS

• Branże

fot. arch.

fot. arch.

– Do tej pory odbyło się kilka rozmów z Zarządem, ale nic one nie wniosły. Powiedziano nam, że nasze propozycje podwyżek są niemożliwe do zrealizowania i zaoferowano nam wzrost płac o 2 proc. Pracownicy są zbulwersowani i oburzeni, bo inflacja w kraju jest kilkunastoprocentowa przez co realna wartość płaca spada. Ludzie oczekują wyższych podwyżek – powiedział nam Jan Seweryn, przewodniczący MOZ w MAN BUS.
Dziś o godzinie 14 na parkingu zakładowym MAN BUS w Starachowicach odbędzie się pikieta związkowców z Solidarności polegająca na włączeniu sygnałów dźwiękowych samochodów. Solidarność domaga się podwyżki płac o 10% z wyrównaniem od września bieżącego roku i wypłaty tzw. premii świątecznej.
– Do tej pory odbyło się kilka rozmów z Zarządem, ale nic one nie wniosły. Powiedziano nam, że nasze propozycje podwyżek są niemożliwe do zrealizowania i zaoferowano nam wzrost płac o 2 proc. Pracownicy są zbulwersowani i oburzeni, bo inflacja w kraju jest kilkunastoprocentowa przez co realna wartość płaca spada. Ludzie oczekują wyższych podwyżek – powiedział nam Jan Seweryn, przewodniczący MOZ NSZZ „S” w MAN BUS.
Przypominamy, że we wrześniu Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „S” ogłosiła akcję protestacyjną polegającą na bojkocie tak zwanego Barometru Nastrojów. Akcja była wyrazem niezadowolenia wobec braku postępu w sprawie podwyżek płac.
Jan Seweryn poinformował na stronie organizacji, że załoga MAN Bus masowo poparła akcję protestacyjną. Solidarność podała, że zdecydowana większość pracowników odmówiła udziału w ankiecie.
„Z oficjalnych informacji wynika, że zaledwie 28% zatrudnionych wypełniło formularze ankietowe. Niestety Zarząd MAN Bus nie reaguje na złe nastroje pracowników spowodowane spadkiem realnej wartości płac. Brak dialogu ze związkami zawodowymi nie pozwala wypracować rozwiązań zadawalających obie strony. W związku z zaistniałą sytuacją ponawiamy nasze postulaty i oczekujemy, że będą one zrealizowane” – napisał wczoraj Jan Seweryn, przewodniczący MOZ NSZZ „S” w MAN BUS.
www.tysol.pl