Decyzja Prezydium KK nr 14/19 ws. projektu „Schematy Dialogu Społecznego dla Godnej Pracy w sektorze publicznym na poziomie samorządu”

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” wyraża zgodę na opracowanie
i złożenie jako Lider projektu pod roboczym tytułem „Schematy Dialogu Społecznego dla Godnej Pracy w sektorze publicznym na poziomie samorządu”, w odpowiedzi na konkurs ogłoszony w ramach programu „Dialog Społeczny, Godna Praca”, będący częścią Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 – 2021.

Celem projektu będzie umożliwienie tworzenia dobrowolnych platform dialogu społecznego, w ramach których możliwa będzie współpraca związków zawodowych, bezpośrednich pracodawców i lokalnych samorządów.

Partnerami w projekcie będą: Związek Miast Polskich oraz norweski związek zawodowy pracowników samorządów Fagforbundet i norweski związek pracodawców KS.

Z ramienia Prezydium KK odpowiedzialni za realizację ww. projektu będą:

– Jerzy Jaworski – Zastępca Przewodniczącego i Skarbnik NSZZ „Solidarność”

– Bogdan Kubiak: Zastępca Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” ds. struktur branżowych.