Decyzja Prezydium KK nr 95/2013 ws. udziału KK NSZZ „Solidarność” w charakterze współ – wnioskodawcy w projekcie: „Europejskie działanie na rzecz ponadnarodowych układów zbiorowych EUROATCA -2” przygotowanym przez instytut badawczy IRES włoskiej centrali związkowej CGIL

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” wyraża zgodę na udział NSZZ „Solidarność” w charakterze współ – wnioskodawcy  w projekcie ponadnarodowym o tytule: „Europejskie działanie na rzecz ponadnarodowych układów zbiorowych EUROATCA -2” przygotowanym przez instytut badawczy IRES włoskiej centrali związkowej CGIL, co jest jednoznaczne z podpisaniem wymaganego listu intencyjnego oraz przygotowaniem
i złożeniem wraz z wnioskiem projektowym dokumentów wymaganych od współ – wnioskodawcy.

Jako współ – wnioskodawca NSZZ „Solidarność” będzie mogła rozliczyć koszty pracy zaangażowanego personelu w wysokości 3500 EUR, w tym uwzględniając wymagany wkład własny w wysokości 700 EUR (20%).

Zadania przypisane do NSZZ „Solidarność” jako współ – wnioskodawcy: uczestniczenie w trzech spotkaniach komitetu sterującego projektu, dwóch warsztatach oraz konferencji końcowej, uczestniczenie w etapie przygotowawczym do badań (wybór przypadków, które będą analizowane, ustalanie konstrukcji i kryteriów wywiadów itp.), finalizacja raportu końcowego i poradnika, rozpowszechnianie projektu w Polsce.

Jednocześnie Prezydium KK upoważnia:

Bogdana Bisia – Zastępcę Przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność”,

Jerzego Jaworskiego – Skarbnika KK NSZZ „Solidarność”

do reprezentowania NSZZ „Solidarność” przed Liderem projektu i tym samym podejmowania decyzji wynikających z podpisania listu intencyjnego.

Z ramienia KK NSZZ „Solidarność” osobą odpowiedzialną za realizację zadań wynikających z partnerstwa będzie Sławomir Adamczyk.