Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” postanawia, że w przypadku wątpliwości co do prawidłowego przekazywania składki z Zarządu Regionu do Komisji Krajowej zostanie przeprowadzona następująca procedura:
a) Suma składki z Zarządu Regionu do Komisji Krajowej przychodząca w danym miesiącu musi być większa od kwoty wyliczonej następująco:
– 70% średniego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw
z zyskiem w danym województwie z miesiąca poprzedzającego wpłatę do Komisji Krajowej (publikowanego przez GUS lud WUS) pomnożone przez 0,001 i pomnożone przez liczbę członków Związku płacących składkę.
b) Jeżeli suma składki z Zarządu Regionu do Komisji Krajowej jest mniejsza od kwoty wyliczonej powyżej, to liczba członków płacących składki w regionie uznawana jest do wysokości spełniającej powyższe wyliczenie.
c) Do otrzymanej tak liczby członków płacących składki dodaje się liczbę członków zwolnionych z płacenia składek na rzecz Komisji Krajowej, na podstawie zasad rozdz. I uchwały nr 5 XIX KZD ws. działalności finansowej Związku.W ten sposób ustala się liczbę członków w regionie.
d) Liczba członków zwolnionych z płacenia składek musi być wylegitymowana Ankietą Informacyjną Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność„ wypełnioną przez organizację zakładową (międzyzakładową) i sumowaną przez zarząd regionu.
e) Dane tych ankiet podlegają sprawdzeniu na każdym poziomie organizacyjnym przez Skarbnika Komisji Krajowej, Krajową Komisję Rewizyjną, Krajową Komisję Wyborczą. Odmowa poddania się kontroli oznacza nieuznanie liczby członków struktury organizacyjnej odmawiającej poddania się kontroli we wskazanym przez kontrolujących czasie.
f) W przypadku gdy region obejmuje więcej niż jedno województwo, wówczas zobowiązany jest (oddzielnie dla każdego województwa) do podania liczby członków płacących składki.
g) Dla regionów obejmujących więcej niż jedno województwo wyliczenie sumy składki dokonywane jest dla każdego województwa oddzielnie
h) Zasady tego rozdziału obowiązują od 1 listopada 1994 r.