11 października 2002

Stanowisko KK nr 62/02 ws. aktualnych zagrożeń dla pracowników i ich rodzin

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” wyraża stanowczy sprzeciw wobec planowanych i wprowadzanych przez rząd i parlament RP programów restrukturyzacji górnictwa, hutnictwa, przemysłu obronnego, motoryzacyjnego, PKP, ochrony zdrowia, przemysłu i wielu innych branż oraz dalszej liberalizacji prawa pracy, a co za tym idzie, przeciwko likwidacji kolejnych zakładów pracy, powiększaniu bezrobocia  i zmniejszaniu wynagrodzeń pracowniczych.
W związku z powyższym, Komisja Krajowa postanawia podjąć działania przeciwko skrajnie liberalnej polityce społecznej i gospodarczej rządu i apeluje do członków Związku    o poparcie akcji organizowanych przez struktury NSZZ „Solidarność”.

Stanowisko KK nr 63/02 ws. dnia solidarności z pracownikami Fabryki Kabli w Ożarowie Mazowieckim

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” ustanawia 24 października 2002 roku dniem solidarności z pracownikami  Fabryki Kabli w Ożarowie Mazowieckim.

UCHWAŁA KK nr  126/02 ws. zgody na przeprowadzenie akcji protestacyjnej

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”, działając w oparciu o postanowienia par. 8    pkt 5 Regulaminu Funduszu Strajkowego wyraża zgodę na przeprowadzenie w Warszawie,    w dniu 22 października 2002 roku, akcji protestacyjnej Sekcji Krajowej Przemysłu Okrętowego w obronie pracowników polskiego przemysłu okrętowego i udziela pełnego poparcia postulatom zgłoszonym przez sekcję.

UCHWAŁA KK nr 127/02 ws. zgody na przeprowadzenie akcji protestacyjnej

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”, działając w oparciu o postanowienia par. 8    pkt 5 Regulaminu Funduszu Strajkowego wyraża zgodę  na przeprowadzenie  w Warszawie, w dniu 15 października 2002 roku, organizowanej przez Zarząd Regionu Śląsko – Dąbrowski akcji protestacyjnej przeciwko likwidacji zakładów pracy i powiększaniu się bezrobocia
w kraju.

UCHWAŁA KK nr 128/02 ws. określenia wielkości Prezydium KK

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” postanawia, że Prezydium KK liczyć będzie  16  członków wraz z Przewodniczącym KK.

UCHWAŁA KK nr  129/02 ws. przedstawiciela NSZZ „Solidarność” w Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” postanawia przyjąć zasadę, że Przewodniczący Komisji Krajowej jest – z racji pełnionej funkcji – przedstawicielem NSZZ „Solidarność” w Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych.

UCHWAŁA KK nr 130/02 ws. powołania Rady Krajowego Funduszu Strajkowego

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”,  działając zgodnie z uchwałą nr 1 XIV KZD, powołuje Radę Krajowego Funduszu Strajkowego w składzie:
1. Adam Ditmer – Sekretariat Metalowców,
2. Jacek Gąsiorowski – Region Mazowsze,
3. Kazimierz Grajcarek – Sekretariat Górnictwa i Energetyki,
4. Roman Jakim – Region Rzeszowski,
5. Maciej Jankowski – Region  Zielona Góra,
6. Marek Klementowski – Region Śląsko – Dąbrowski,
7. Waldemar Krenc – Region Ziemia Łódzka,
8. Marian Król – Region Środkowo – Wschodni,
9. Bogdan Kubiak – Sekretariat Transportowców,
10. Stefan Kubowicz – skarbnik KK,
11. Adam Lach – Region Małopolska,
12. Jerzy Langer – Region Dolny Śląsk,
13. Jan Mosiński – Region Wielkopolska Południowa,
14. Józef Mozolewski – Region Podlaski,
15. Bogdan Olszewski – Region Gdański,
16. Kazimierz Staszewski – Region Ziemia Radomska,
17. Bogdan Szozda – Region Podbeskidzie.
Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”  powołuje Józefa Mozolewskiego na przewodniczącego Krajowego Funduszu Strajkowego.
Kadencja Rady kończy się po upływie 6 miesięcy od wyboru Komisji Krajowej na nową kadencję.
Jednocześnie traci moc uchwała KK nr 661/99.