6 marca 2001

Stanowisko KK nr 26/2001 ws. wyroku uniewinniającego Janusza Tomaszewskiego

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” wyraża zadowolenie z faktu uniewinnienia Janusza Tomaszewskiego przez Sąd Lustracyjny. Wyrok ten potwierdza, że ustawa lustracyjna, której domagał się NSZZ „Solidarność” jest potrzebna i pozwala oczyścić osoby tą ustawą objęte.

Stanowisko KK nr 27/2001 ws. zasad wyłaniania przedstawicieli NSZZ „Solidarność” na kongres AWS

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” przyjmuje poniższe zasady wyłaniania przedstawicieli NSZZ „Solidarność” na kongres AWS.
W dniu 17 marca 2001 r. w Warszawie odbędzie się kongres Akcji Wyborczej Solidarność. NSZZ „Solidarność” reprezentować będą członkowie Związku:
– reprezentujący Związek w Radzie Krajowej AWS;
– reprezentujący Związek w radach regionalnych AWS;
– reprezentujący Związek w zespołach programowych AWS;
– przewodniczący zarządów regionów, którzy nie wchodzą w skład powyżej wspomnianych gremiów;
– przewodniczący krajowych sekretariatów branżowych, którzy nie wchodzą w skład powyżej wspomnianych gremiów;
– członkowie Komisji Krajowej i Krajowej Komisji Rewizyjnej, którzy nie wchodzą w skład powyżej wspomnianych gremiów, a zgłoszą chęć reprezentowania Związku.
Informacje o osobach odpowiadających powyższym kryteriom powinny być dostarczone przez zarządy regionów i sekretariaty branżowe do Prezydium Komisji Krajowej najpóźniej do 9 marca 2001 r., aby Zarząd Krajowy AWS jako organizator kongresu mógł wysłać zaproszenia do wskazanych osób.

Uchwała KK nr 46/2001 ws. przyjęcia budżetu KK na I półrocze 2001 r.

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” przyjmuje budżet Komisji Krajowej  na I półrocze 2001 r.

Uchwała KK nr 47/2001 ws. wyłaniania przedstawicieli Związku w radach regionalnych AWS

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” postanawia, że przedstawicieli NSZZ „Solidarność” do rad regionalnych Akcji Wyborczej Solidarność wyznaczają międzyregionalne zespoły koordynacyjne powołane uchwałą KK nr 627/98 z 27 października 1998 r.
Kandydatów do rad regionalnych przedstawiają przewodniczący zarządów regionów tworzących międzyregionalne zespoły koordynacyjne.

Uchwała KK nr 48/2001 ws. powołania zespołu negocjacyjnego do rozmów z RS AWS

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” powołuje zespół negocjacyjny do rozmów z Ruchem Społecznym AWS w następującym składzie:
1. Henryk Formicki
2. Kazimierz Grajcarek
3. Zbigniew Kruszyński
4. Marian Krzaklewski
5. Bogdan Narożny
6. Józef Niemiec
7. Mariola Ochman
8. Tadeusz Ryśnik
9. Jacek Smagowicz
Zadaniem Zespołu jest:
1) przygotowanie ostatecznej wersji postulatów bieżących i programowych, które Komisja Krajowa skieruje do Rządu i Akcji Wyborczej Solidarność poprzez Ruch Społeczny AWS
2) ustalenie z władzami RS AWS wykazu spraw, które RS AWS zobowiąże się zrealizować poprzez swoich reprezentantów w rządzie i parlamencie do końca ich bieżącej kadencji tych władz oraz tych spraw, które zostaną wprowadzone przez RS AWS do programu AWS.