Stanowisko Prezydium KK nr 2/24 ws. poparcia działań Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Poczty Polskiej

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” wyraża pełne poparcie dla działań Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Poczty Polskiej NSZZ Solidarność w związku z wyrażonym przez nich sprzeciwem wobec działań zarządu Poczty Polskiej i prezesa Sebastiana Mikosza, zmierzających do likwidacji Poczty Polskiej jako spółki o strategicznym znaczeniu dla państwa.

Apelujemy do Ministra Aktywów Państwowych, Pana Jakuba Jaworowskiego, o podjęcie natychmiastowych działań mających na celu ochronę Poczty Polskiej przed dezintegracją i zapewnienie jej stabilnego funkcjonowania. Wzywamy również do dialogu z przedstawicielami NSZZ „Solidarność” w celu wypracowania rozwiązań, które będą korzystne dla pracowników oraz całej społeczności korzystającej z usług Poczty Polskiej.

Jednocześnie Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” zwraca się do Rządu RP, będącego właścicielem Poczty o realizację, przyjętej jeszcze w 2016 roku, Strategii Rozwoju Poczty Polskiej.