Uchwała KK nr 19/23 ws. wszczęcia procedury postępowania likwidacyjnego wobec Krajowego Sekretariatu Rolnictwa NSZZ „Solidarność”

1. Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” działając na podstawie par. 32 ust. 1 pkt. 1 Statutu NSZZ „Solidarność” oraz na podstawie Uchwały KK nr 18/23 ws. szczegółowych zasad postępowania w przypadku wyrejestrowania danej jednostki organizacyjnej Związku postanawia wszcząć postępowanie likwidacyjne wobec Krajowego Sekretariatu Rolnictwa NSZZ „Solidarność”. Jednocześnie Komisja Krajowa na podstawie par. 32 ust. 2 Statutu powołuje Andrzeja Burnata na likwidatora wymienionego wyżej Sekretariatu.
2. Jednostki tworzące Krajowy Sekretariat Rolnictwa mają obowiązek dostosować swoją przynależność do właściwej struktury branżowej wynikający z wymogów prawa wewnątrzzwiązkowego, do dnia 1 grudnia 2023 roku.

Uchwała wchodzi w życie z dniem jej przyjęcia.