Decyzja Prezydium KK nr 80/22 ws. zgody na użycie nazwy i znaku graficznego NSZZ „Solidarność”

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, na wniosek Burmistrza Miasta Kraśnik, wyraża zgodę na użycie nazwy i znaku graficznego NSZZ „Solidarność” w nazwie ronda: NSZZ „Solidarność”, na zbiegu ulic Urzędowskiej i Granicznej w Kraśniku.

 

Decyzja Prezydium KK nr 79/22 ws. zgody na użycie nazwy i znaku graficznego NSZZ „Solidarność”

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, na wniosek Zarządu Regionu Śląsk Opolski NSZZ „Solidarność”, wyraża zgodę na użycie nazwy i znaku graficznego NSZZ „Solidarność” w nazwie ronda: NSZZ „ Solidarność”, na zbiegu ulic Jana Pawła II i Mariańskiej w Namysłowie.

Decyzja Prezydium KK nr 78/22 ws. zgody na użycie nazwy i znaku graficznego NSZZ „Solidarność”

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, na wniosek Instytutu Pamięci Narodowej, wyraża zgodę na użycie nazwy i znaku graficznego NSZZ „Solidarność” na tablicy pamiątkowej poświęconej gdańskim Portowcom, którzy w latach 1946, 1970, 1980- 1989 walczyli o wolną i demokratyczną Polskę.

Decyzja Prezydium KK nr 77/22 ws. wyrażenia zgody na rozszerzenie obszaru działania Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Podkarpackiego na pracodawcę prowadzącego działalność (…)

Decyzja
Prezydium KK
nr 77/22
ws. wyrażenia zgody na rozszerzenie obszaru działania Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Podkarpackiego na pracodawcę prowadzącego działalność na terenie innego regionu niż region rejestrujący tę organizację

 

 

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, działając na mocy postanowień § 1 Uchwały KK nr 30/15 ws. zasad i trybu postępowania w sprawach o rozszerzenie obszaru działania organizacji zakładowych i międzyzakładowych oraz Uchwały KK nr 23/16 ws. scedowania na Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” uprawnienia wynikającego z § 1 Uchwały KK nr 30/15, wyraża zgodę na rozszerzenie zasięgu działania Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Podkarpackiego, wpisanej do Rejestru Podstawowych Jednostek Organizacyjnych Związku prowadzonego przez Region Podkarpacie NSZZ „Solidarność”, na Komendę Powiatową Policji w Dębicy, znajdującą się na terenie działania Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”.

Decyzja Prezydium KK nr 76/22 ws. wyrażenia zgody na rozszerzenie obszaru działania Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Lasów Państwowych Wrocław na pracodawcę prowadzącego działalność na terenie innego regionu (…)

Decyzja
Prezydium KK
nr 76/22
ws. wyrażenia zgody na rozszerzenie obszaru działania Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Lasów Państwowych Wrocław na pracodawcę prowadzącego działalność na terenie innego regionu niż region rejestrujący tę organizację

 

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, działając na mocy postanowień § 1 Uchwały KK nr 30/15 ws. zasad i trybu postępowania w sprawach o rozszerzenie obszaru działania organizacji zakładowych i międzyzakładowych oraz Uchwały KK nr 23/16 ws. scedowania na Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” uprawnienia wynikającego z § 1 Uchwały KK nr 30/15, wyraża zgodę na rozszerzenie zasięgu działania Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Lasów Państwowych Wrocław, wpisanej do Rejestru Podstawowych Jednostek Organizacyjnych Związku prowadzonego przez Region Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”, na Nadleśnictwo Lubin, znajdujące się na terenie działania Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność”.

Decyzja Prezydium KK nr 75/22 ws. wyrażenia zgody na rozszerzenie obszaru działania Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Lasów Państwowych Wrocław na pracodawcę prowadzącego działalność na terenie innego regionu (…)

Decyzja
Prezydium KK
nr 75/22
ws. wyrażenia zgody na rozszerzenie obszaru działania Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Lasów Państwowych Wrocław na pracodawcę prowadzącego działalność na terenie innego regionu niż region rejestrujący tę organizację

 

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, działając na mocy postanowień § 1 Uchwały KK nr 30/15 ws. zasad i trybu postępowania w sprawach o rozszerzenie obszaru działania organizacji zakładowych i międzyzakładowych oraz Uchwały KK nr 23/16 ws. scedowania na Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” uprawnienia wynikającego z § 1 Uchwały KK nr 30/15, wyraża zgodę na rozszerzenie zasięgu działania Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Lasów Państwowych Wrocław, wpisanej do Rejestru Podstawowych Jednostek Organizacyjnych Związku prowadzonego przez Region Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”, na Nadleśnictwo w Głogowie, znajdujące się na terenie działania Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność”.

 

Decyzja Prezydium KK nr 74/22 ws. zgłoszenia udziału NSZZ „Solidarność” w projekcie EKZZ pt. „Czas na Wysokiej Jakości Miejsca Pracy”

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” wyraża zgodę na zgłoszenie do EKZZ udziału NSZZ „Solidarność” w projekcie „Czas na Wysokiej Jakości Miejsca Pracy” (ang. Time for Quality Jobs)w roli Focal Point.

Projekt umożliwi wymianę informacji o sytuacji młodych ludzi na rynku pracy w innych krajach UE oraz ułatwi znalezienie rozwiązań w zakresie poprawy jakości zatrudnienia i uczynienia go bardziej stabilnym. Wypracowane w trakcie projektu rekomendacje w zakresie zatrudnienia młodych byłyby również istotnym i pomocnym materiałem w pracach partnerów społecznych, także w kontekście zapowiadanych przez rząd reform rynku pracy.

Zadania Focal Point:
– udział w pracach Komitetu Sterującego
– zorganizowanie w swoim regionie dwudniowego seminarium (wspólnego dla 2 organizacji z danego regionu)
– indywidualne opracowanie krajowego planu na rzecz młodzieży (w j. polskim)
– udział w szkoleniu nt. komunikacji (w Belgii) – wydarzenie, które pozwoli uczestnikom projektu określić, jak konkretnie promować i skutecznie realizować opracowane wcześniej plany młodzieżowe
– indywidualnie opracowanie materiałów komunikacyjnych, nt. zaleceń dot. polityki w oparciu o rezultaty projektu
– udział w końcowym podsumowaniu projektu (on-line)

Projekt powinien być prowadzony wspólnie z Krajową Sekcją Młodych. Osobą wskazaną przez Sekcję jest Alicja Skowron, Zastępca Przewodniczącego Sekcji, odpowiedzialna w Sekcji za komunikację. Osobą wspierającą pracę przedstawicielki Sekcji byłby Mateusz Szymański, Pełnomocnik ds. Młodych Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Decyzja Prezydium KK nr 73/22 ws. przedstawicieli NSZZ „Solidarność” w Prekomitecie monitorującym program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” zgłasza kandydaturę dr prof. Bogusława Dołęgi jako stałego członka zespołu oraz dr hab. inż. Marka Kisilowskiego jako jego zastępcę w Prekomitecie monitorującym program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027.

Decyzja Prezydium KK nr 71/22 ws. opinii o projekcie ustawy MRiT o zmianie niektórych ustaw wspierających poprawę warunków mieszkaniowych

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” wnosi następujące uwagi do projektu ustawy Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 1 czerwca 2022 r. o zmianie niektórych ustaw wpierających poprawę warunków mieszkaniowych.

Projekt ustawy ma przyczynić się przede wszystkim do realizacji działań związanych z wdrażaniem Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności w zakresie wymiany źródeł ciepła i poprawy efektywności energetycznej w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych w ramach grantów oraz inwestycji w budowę mieszkań przeznaczonych dla gospodarstw domowych o niskich i umiarkowanych dochodach z uwzględnieniem efektywności energetycznej w części pożyczkowej.

Rozwiązania przewidziane w projektowanej ustawie wspierać będą zarówno samorządy w ich inicjatywach budowlano – modernizujących jak i inwestycje w zakresie budownictwa społecznego. Co ocenić należy pozytywnie.

Prezydium KK także pozytywnie opiniuje zmiany zawarte w art. 3 projektu ustawy, gdzie proponuje się umożliwienie gminom ustalania wysokości progów dochodowych uprawniających do otrzymania dodatków mieszkaniowych na wyższym niż minimalnym poziomie, co może przyczynić się do ustalania progów dochodowych na poziomie adekwatnym do zamożności mieszkańców gminy, jak i jej możliwości finansowych, a więc zwiększy dostępność do pomocy mieszkaniowej tam, gdzie jest taka możliwość i potrzeba.

Prezydium KK zwraca jednocześnie uwagą, że w projektowanym art. 1, projektodawca zmienia ustawę, której tytuł (ustawa o społecznych formach rozwoju) nie widnieje w wykazie prac legislacyjnych rządu, a adres ogłoszenia w Dzienniku Ustaw odnosi się do innego aktu prawnego (ustawa o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego). Nieścisłość rodzi chaos i uniemożliwia rzetelną ocenę proponowanych zmian.