Uchwała KK nr 18/18 ws. upoważnienia Prezydium KK do rozpatrzenia odwołania Regionalnej Sekcji Pożarnictwa Wielkopolski NSZZ „Solidarność”

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” działając na podstawie § 42 ust. 6 Statutu NSZZ „Solidarność”, ceduje na Prezydium KK uprawnienia wynikające z § 19 ust. 5 Uchwały KK 17/08 (z późn zm.) ws. zasad rejestracji i wyrejestrowywania oraz funkcjonowania branżowych jednostek organizacyjnych Związku.

            Uchwała obowiązuje do 30 czerwca 2018 r.

Uchwała KK nr 17/18 ws. uznania funkcjonowania Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Alchemii S.A. za zgodną ze Statutem

Na podstawie § 6 Uchwały KK nr 30/15 ws. zasad i trybu postępowania
w sprawach o rozszerzenie obszaru działania organizacji zakładowych
i międzyzakładowych (z późn. zm.), Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” uznaje funkcjonowanie Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Alchemii S.A.działającej na terenie Regionów:

Śląsk Opolski

Śląsko-Dąbrowski

Częstochowski

 za zgodną z wymogami Statutu NSZZ „Solidarność” oraz uchwałami Komisji Krajowej.

 

Uchwała KK nr 16/18 ws. wyrażenia zgody na wydłużenie kadencji Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w TESCO (Polska) Sp.z o.o.

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”, działając na podstawie § 36 ust. 1 Statutu NSZZ „Solidarność”, przychylając się do wniosku Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w TESCO (Polska) Sp.z o.o., wyraża zgodę na wydłużenie kadencji władz tej Organizacji.

Wybory władz Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w TESCO (Polska)
Sp. z o.o. winny odbyć się do dnia 30 maja2018 r. 

Uchwała KK nr 15/18 ws. wyrażenia zgody na wydłużenie kadencji Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w JSW S.A. KWK „Krupiński

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”, działając na podstawie § 36 ust. 1 Statutu NSZZ „Solidarność”, przychylając się do wniosku Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność”  w JSW S.A. KWK „Krupiński”, wyraża zgodę na wydłużenie kadencji władz tej Organizacji.

Wybory władz Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w JSW S.A. KWK „Krupiński” winny odbyć się do dnia 30 maja 2018 r. 

Uchwała KK nr 14/18 ws. wyrażenia zgody na wydłużenie kadencji w Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Polskiej Spółce Gazownictwa Sp. z o.o.

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”, działając na podstawie § 36 ust. 1 Statutu NSZZ „Solidarność”, przychylając się do wniosku Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Polskiej Spółce Gazownictwa Sp. z o.o., wyraża zgodę na wydłużenie kadencji władz tej Organizacji.

Wybory władz Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Polskiej Spółce Gazownictwa Sp. z o.o. winny odbyć się do dnia 30 maja 2018 r. 

Stanowisko KK nr 4/18 ws. dialogu społecznego w koncernie PGE GiEK S.A.

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” z niepokojem obserwuje jak dobry klimat, gospodarczy i społeczny, który nastąpił po objęciu władzy przez zjednoczoną prawicę marnotrawiony jest przez postępowanie pojedynczych decydentów  wypełniających zadania zarządcze w branżach i przedsiębiorstwach, koncernach, jak również przez promujących ich polityków zasiadających w organach partyjnych lub samorządowych na poziomie lokalnym.

            Przykładem takich działań  jest koncern PGE GiEK SA., gdzie głównym celem zarządu i kierowników jednostek podległych PGE jest zastąpienie dialogu społecznego  działaniami mającymi na celu osłabienie NSZZ „Solidarność”.

            Komisja Krajowa negatywnie ocenia politykę personalną prowadzoną w koncernie sprowadzającą się do zastępowania fachowców, nieukrywającymi przynależności do „Solidarności” osobami nieprzygotowanymi do sprawowania funkcji. Celem polityki władz PGE GiEK S.A. nie jest poprawa funkcjonowania gospodarczego podległych jednostek, nie jest poprawa zarządzania firmą. Głównym powodem są osobiste ambicje poszczególnych decydentów. Standardem jest promowanie organizacji społecznych i związkowych, które w zamian za stanowiska i podwyżki dla swoich przedstawicieli gotowe są  do wystąpień negatywnie oceniających NSZZ „Solidarność” – najsilniejszej i najlepiej zorganizowanej organizacji związkowej w koncernie – oraz wrogich wobec obecnie rządzącej koalicji.

Z takim podejściem do spraw społecznych i związkowych walczyliśmy w latach dominacji ideologii liberalnej i dzisiaj również  takiej polityce gospodarczych i lokalnych „baronów” gotowi jesteśmy się przeciwstawić.

            Ludzi, którzy dla realizacji swoich ambicji i prywatnych interesów  wykorzystują funkcje zawodowe, społeczne i polityczne trzeba bezwzględnie pozbawiać wpływu na gospodarkę, politykę naszego kraju zarówno w krajowym, jak i lokalnym wymiarze.