Decyzja Prezydium KK nr 33/18 ws. zatwierdzenia projektu statut Międzynarodowego Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” zatwierdza projekt statutu Międzynarodowego Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Decyzja Prezydium KK nr 32/18 ws. zgody na użycie nazwy i znaku graficznego NSZZ „Solidarność”

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, na wniosekpani Elżbiety Michałowicz, wyraża zgodę na użycie nazwy i znaku graficznego NSZZ „Solidarność” na opracowanym przez nią eksponacie zatytułowanym There is no freedom without Solidarity, który wystawiony zostanie przed siedzibą Głównej Kwatery NATO w Brukseli w związku z konkursem organizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Decyzja Prezydium KK nr 31/18 ws. zgody na użycie nazwy i znaku graficznego NSZZ „Solidarność”

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, na wniosekBiura Upamiętniania Walk i Męczeństwa – Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, wyraża zgodę na użycie nazwy i znaku graficznego NSZZ „Solidarność” na tablicy upamiętniającej członków Związku internowanych i więzionych, w Zakładzie Karnym nr 1 we Wrocławiu.

Tablica umieszczona zostanie na murze okalającym Zakład.

Decyzja Prezydium KK nr 30/18 ws. zgody na użycie nazwy i znaku graficznego NSZZ „Solidarność”

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, na wniosekInstituto de Filosofia Edith Stein z siedzibą w Granadzie, wyraża zgodę na użycie nazwy i znaku graficznego NSZZ „Solidarność” w programie i na ulotce informującej o honorowym patronacie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” nad szóstą edycją Międzynarodowej Szkoły Letniej i Konferencją zatytułowaną Przekraczając granicę wiary świeckiej. Gospodarka pożądania, która odbędzie się w dniach 17-25 czerwca 2018 roku w Granadzie.

Decyzja Prezydium KK nr 29/18 ws. zgody na objęcie przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” honorowym patronatem Międzynarodowej Szkoły Letniej w Granadzie

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, na wniosekInstituto de Filosofia Edith Stein z siedzibą w Granadzie, wyraża zgodę na objęcie honorowym patronatem szóstą edycję Międzynarodowej Szkoły Letniej i Konferencję zatytułowaną Przekraczając granicę wiary świeckiej. Gospodarka pożądania, która odbędzie się w dniach 17-25 czerwca 2018 roku w Granadzie.

Decyzja Prezydium KK nr 28/18 ws. upoważnienia do podpisania umowy z Kancelarią Prawniczą „Gotkowicz, Kosmus, Kuczyński i Partnerzy, Adwokaci” sp.p.

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” działając na podstawie § 42 ust. 7 Statutu NSZZ „Solidarność” upoważnia Piotra Dudę – Przewodniczącego KK oraz Bogdana Bisia – Zastępcę Przewodniczącego KK do podpisania umowy z Kancelarią Prawniczą „Gotkowicz, Kosmus, Kuczyński i Partnerzy, Adwokaci” sp.p. w sprawie I C 1119/17 Sądu Okręgowego w Gdańsku (z powództwa Komitetu Obrony Demokracji przeciwko KK NSZZ „Solidarność”).