Decyzja Prezydium KK nr 108/16 ws. nominacji na funkcję członka Rady Zarządzającej Europejskiej Fundacji na Rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, w związku z odnowieniem kadencji Rady Zarządzającej Europejskiej Fundacji na Rzecz Poprawy Warunków Życia
i Pracy (inaczej Fundacji Dublińskiej), ponownie nominuje na funkcję członka tej Rady – Bogdana Olszewskiego – członka Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Decyzja Prezydium KK nr 107/16 ws. wyrażenia zgody na użycie znaku graficznego NSZZ „Solidarność”

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, na wniosek Fundacji Sztuka Stosowana, wyraża zgodę na użycie znaku graficznego NSZZ „Solidarność” na wystawie Historia Mebli z Sali BHP Stoczni Gdańskiej, podczas festiwalu Gdynia Design Days 2016.

Decyzja Prezydium KK nr 106/16 ws. wyrażenia zgody na użycie znaku graficznego NSZZ „Solidarność”

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, na wniosek Centrum Techniczno-Aranżacyjnego z Łodzi, wyraża zgodę na użycie znaku graficznego NSZZ „Solidarność”
na wystawie w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu, w postaci wyfrezowanego napisu w formatkach z malowanej płyty MDF, zamontowanego na stendzie ekspozycyjnym
o wielkości 275X1000 cm.

Decyzja Prezydium KK nr 101/16 ws. opinii dotyczącej propozycji średniorocznych wskaźników wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej na rok następny

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” podtrzymuje stanowisko wyrażone we wspólnej propozycji trzech reprezentatywnych central związkowych co do wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej, który powinien wynosić nie mniej niż 10,9%.

Prezydium Komisji Krajowej sprzeciwia się pozaustawowemu przekazywaniu środków na wzrost wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej bez określenia jasnych zasad
i kryteriów ich rozdysponowania.

W załączeniu: wspólne stanowisko trzech reprezentatywnych central związkowych
z dnia 18 maja 2016 r.