Decyzja Prezydium KK nr 168/15 ws. zawiadomienia do Prokuratora Generalnego

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” postanawia zawiadomić Prokuratora Generalnego o przestępstwie określonym wart. 35 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (t. jedn. Dz.U2014 r. poz. 167) popełnionym przez Ministra Zdrowia poprzez zamieszczenie w akcie prawnym o charakterze wykonawczym, jakim jest Rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z dnia 8 września 2015 r. (Dz.U. 2015 poz. 1400) – postanowienia wykluczającego możliwość zawierania porozumień, o którym mowa w tym rozporządzeniu przez NSZZ „Solidarność”, a tym samym naruszającego zasadę równości wszystkich związków zawodowych.

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” upoważnia przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotra Dudę do podpisania w imieniu NSZZ „Solidarność” zawiadomienia do Prokuratora Generalnego.