Stanowisko Prezydium nr 167/2012 ws. szykanowania działaczy związkowych w instytucjach podlegających Ministerstwu Finansów

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” wyraża oburzenie działaniami pracodawców  w instytucjach podlegających Ministerstwu Finansów.

Decyzje skutkujące zwalnianiem z pracy kolejnych działaczy NSZZ „Solidarność” szczebla zakładowego i krajowego  ewidentnie potwierdzają tezę,  że  władze resortu dążą do zniszczenia legalnie działających związków zawodowych.

Praktyki te zaprzeczają zasadom demokracji. Stoją też w sprzeczności z ideą dialogu społecznego i w drastyczny sposób naruszają prawo pracowników do zrzeszania się.

NSZZ „Solidarność” użyje wszelkich statutowych środków dla obrony praw pracowniczych członków Związku.