Decyzja Prezydium KK nr 9a/2012 ws. powołania zespołu ds. układu zbiorowego obejmującego członków NSZZ „Solidarność” zatrudnionych przez Cyfadaco Shipmanagement Ltd

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” powołuje zespół ds. nowelizacji układu zbiorowego zawartego w 2008 r. przez Krajową Sekcję Morską Marynarzy i Rybaków NSZZ „Solidarność” z Cyfadaco Shipmanagement Ltd. W skład zespołu wchodzą:

1. Jerzy Wielgus
  2. Janusz Maciejewicz
  3. Andrzej Kościk
  4. Paweł Kowalski
  5. Krzysztof Linek
  6. Krzysztof Woźniewski

Zespół złożony jest z przedstawicieli Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, Sekretariatu Transportowców NSZZ „Solidarność” oraz Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Polskiej Żegludze Morskiej, a jego zadaniem jest wypracowanie propozycji nowych rozwiązań dla postanowień układu dotyczących składki członkowskiej
i jej podziału odnośnie członków NSZZ „Solidarność” zatrudnionych przez Cyfadaco Shipmanagement Ltd, w celu zapewnienia zgodności z postanowieniami Rozdziału I Uchwały Finansowej nr 5 XIX KZD NSZZ „Solidarność”  ws. działalności finansowej Związku.

Prezydium KK NSZZ „Solidarność”  postanawia – z uwagi na międzynarodowy charakter układu zbiorowego zawieranego przez związki zawodowe z Cyfadaco Shipmanagement Ltd. – iż stroną powyższego układu będzie NSZZ „Solidarność”  reprezentowany przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność”  lub wskazaną przez nią właściwą branżową jednostkę organizacyjną NSZZ „Solidarność” .

Decyzja nr 9a/12 została zmieniona Decyzją Prezydium KK nr 21/12 z dnia 7 lutego 2012 r.

Decyzja Prezydium KK nr 9/2012 ws. zgody na użycie znaku graficznego NSZZ „Solidarność”

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” na wniosek Rady Oddziału w Wołowie NSZZ „Solidarność”  wyraża zgodę na użycie nazwy i znaku graficznego NSZZ „Solidarność” na tablicach informacyjnych dotyczących nazwy ronda przy zbiegu ulic Jana Pawła II, Mostowej i Joachima Lelewela w Brzegu Dolnym.

Decyzja Prezydium KK nr 8/2012 ws. wykreślenia MKK w Przedsiębiorstwie Napraw Infrastruktury Sp. z o.o. z rejestru

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” działając na mocy uchwał KK
nr 29/04 oraz nr 555/96, w związku z utworzeniem jednej organizacji związkowej
w Przedsiębiorstwie Napraw Infrastruktury Sp.. z o.o. skreśla z rejestru Międzyzakładową Komisję Koordynacyjną NSZZ „Solidarność” w Przedsiębiorstwie Napraw Infrastruktury  Sp. z o.o. zarejestrowaną pod nr 77 w Krajowym Rejestrze MKK.

Decyzja Prezydium KK nr 7/2012 ws. podejmowania zobowiązań finansowych przez NSZZ „Solidarność” na rzecz projektu „Konstruktywny dialog II – mediacje i negocjacje dla członków NSZZ „Solidarność””

Decyzja do użytku służbowego

Decyzja nr 7/12 została anulowana Decyzją Prezydium KK nr 58/12 z dnia 11.4.2012 r.

Decyzja Prezydium KK nr 6/2012 ws. opinii o poselskim (SLD) projekcie ustawy o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” nie wnosi uwag do projektu (Sojusz Lewicy Demokratycznej) ustawy o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Przedmiotowy projekt jest propozycją realizacji punktu 5 „Pakietu działań antykryzysowych”, przyjętego na forum Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno – Gospodarczych, tj. osiągnięcie przez minimalne wynagrodzenie za pracę poziomu
50% przeciętnego wynagrodzenia.