Apel KK nr 12/2011 ws. wyborów parlamentarnych

W 31. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania naszego Związku – wydarzeń, które przyczyniły się do odzyskania wolności, ale były też walką o godność ludzi pracy – Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” apeluje do wszystkich członków
i sympatyków Związku o korzystanie z wywalczonych z takim trudem praw obywatelskich poprzez udział w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Udział w nich jest nie tylko naszym prawem, ale nade wszystko – obowiązkiem. Tylko w ten sposób możemy właściwie zagospodarować naszą wolność.

Apelujemy o wybór osób, które swoją dotychczasową postawą gwarantującą uczciwą służbę publiczną i deklarują działanie na rzecz realizacji praw pracowniczych, bezpiecznej i godziwie wynagradzanej pracy, stałego zatrudnienia, rzeczywistego dialogu społecznego. Wybierzmy ugrupowania i ludzi, którzy chcą budować Polskę solidarną, opartą na chrześcijańskiej tradycji, prawdziwie równych szans,

Polskę dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych.

Uchwała KK nr 17/2011 ws. powołania zespołu ds. Kościoła na Wschodzie

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” powołuje zespół, którego celem będzie przygotowanie propozycji podziału środków przewidzianych w budżecie Komisji Krajowej na pomoc „Kościołowi na Wschodzie”.

W skład zespołu wejdą:

1. Waldemar Bartosz

2. Wojciech Buczak

3. Andrzej Buczek

4. Jerzy Jaworski

5. Marian Król

6. Tadeusz Majchrowicz

7. Józef Mozolewski

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Uchwała KK nr 18/2011 ws. euromanifestacji we Wrocławiu

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” postanawia o uczestnictwie NSZZ „Solidarność” w euromanifestacji, która odbędzie się we Wrocławiu 17 września br.
W oparciu o § 8 ust. 5 Regulaminu Krajowego Funduszu Strajkowego, Krajowy Fundusz Strajkowy zrefunduje koszty przejazdu uczestników na euromanifestację.

Uchwała KK nr 20/2011 ws. Regulaminu Pracy Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” przyjmuje Regulamin Pracy Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” będący załącznikiem do niniejszej uchwały.

Regulamin wchodzi w życie z dniem podjęcia. Jednocześnie traci moc uchwała Komisji Krajowej nr 656/99 z dnia 11 maja 1999 r.

Uchwała KK nr 21/2011 ws. zespołu do przygotowania szczegółowego projektu realizacji Uchwały Programowej XXV KZD

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”  powołuje zespół, którego celem będzie przygotowanie szczegółowego projektu realizacji Uchwały Programowej XXV KZD wraz ze sposobem ich finansowania w składzie:

1. Ewa Zydorek – Przewodnicząca
  2. Waldemar Dubiński
  3. Kazimierz Grajcarek
  4. Jerzy Jaworski
  5. Jarosław Lange
  6. Jacek Rybicki
  7. Jacek Żurawski

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.