Decyzja Prezydium KK nr 9/2011 ws. opinii o projekcie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie raportów przekazywanych w związku z przeprowadzaną racjonalizacją zatrudnienia

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” negatywnie opiniuje projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie raportów przekazywanych w związku z przeprowadzaną racjonalizacją zatrudnienia.

NSZZ „Solidarność” niezmiennie stoi na stanowisku, że ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r. o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych i niektórych innych jednostkach sektora finansów publicznych w latach 2011-2013 jest aktem wadliwym w swoim założeniu. Tym samym jednakowo należy ocenić wszelkie akty wykonawcze wydane w celu jej realizacji.