Uchwała KK nr 24/09 ws. Krajowych Dni Protestów

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” z ogromnym zaniepokojeniem dostrzega załamanie w polityce społecznej państwa, które jest m.in. następstwem braku działań antykryzysowych rządu.

Zamrożenie przez rząd na kolejne lata progów dochodowych uprawniających do zasiłków  rodzinnych oraz zasiłków z pomocy społecznej, likwidacja rezerwy solidarności społecznej, a także groźny dla przyszłych pokoleń zamach na Fundusz Rezerwy Demograficznej uderzają -wbrew oficjalnym deklaracjom i propagandzie rządu – w najsłabsze grupy społeczne.

Oszukani zostali miedzy innymi stoczniowcy – upada przemysł okrętowy ze wszystkimi konsekwencjami dla setek zakładów kooperujących. Wbrew załogom i interesowi publicznemu zapowiada się prywatyzację strategicznych sektorów polskiej gospodarki.

Krajowe Dni Protestów

polegające na organizowaniu pikiet i manifestacji dotyczących ogólnopolskich, branżowych oraz lokalnych konfliktów społecznych.

Akcje będą organizowane w formule solidarności tzn. „wszyscy za jednego”, z udziałem związkowców z całego kraju. Do wspólnych działań zapraszać będziemy też inne centrale związkowe.