08 października 2008

Stanowisko KK nr 20/08
ws. akcji protestacyjnej w Sieradzu

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” protestuje przeciwko nieuzasadnionemu zwolnieniu z pracy członków naszego Związku Marii Kubiak oraz Heleny Pilarczyk pracowników Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu.

Sposób zwolnienia z pracy tych osób przez Dyrekcję D.P.S. w Sieradzu ma charakter szykany i represji za ich udział w ogólnopolskiej manifestacji NSZZ „Solidarność” o godną pracę i płacę, która odbyła się w Warszawie w dniu 29.08.2008 r.

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” udziela poparcia dla Regionu Ziemia Łódzka, który w obronie tych osób organizuje akcję protestacyjną w dniu 23.10.2008 r. w Sieradzu.

Jednocześnie KK wnioskuje do Krajowego Funduszu Strajkowego o refundację kosztów transportu dla struktur Związku, które wezmą udział w tej akcji.