3 października 2003 (183-184/03)

Komunikat

W dniu 03 października 2003 r. w Warszawie odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", podczas którego dyskutowano o możliwych scenariuszach realizacji uchwały XVI Krajowego Zjazdu Delegatów ws. działań związku w obronie praw pracowniczych. Uchwała ta zobowiązuje Komisję Krajową do wykorzystania wszelkich środków dla jej realizacji oraz przeprowadzenia ogólnozwiązkowej konsultacji na temat form krajowej akcji protestacyjnej ze strajkiem generalnym włącznie. Poszczególne struktury związku zobowiązane zostały poinformować Komisję Krajową o wynikach konsultacji do dnia 20 października br.

• Dariusz Wasielewski – rzecznik prasowy KK

Uchwała KK nr 183/03
ws. włączenia akcji Sekcji Krajowej Kolejarzy do ogólnopolskich akcji protestacyjnych

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" na wniosek Rady Sekretariatu Transportowców dokonuje włączenia akcji Sekcji Krajowej Kolejarzy do listy ogólnopolskich akcji protestacyjnych określonych w uchwale KK nr 152/03.

Uchwała KK nr 184/03
ws. realizacji uchwały nr 2 XVI KZD

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność", realizując uchwałę nr 2 XVI KZD, zobowiązuje struktury regionalne i branżowe do przeprowadzenia szerokich konsultacji ze strukturami Związku, w celu uzyskania opinii dotyczącej przeprowadzenia ogólnopolskiej akcji protestacyjnej do strajku generalnego włącznie.