6 sierpnia 2002

Pan Longin Pastusiak
Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej
Warszawa

Komisja Krajowa NSZZ Solidarność zwraca się do Senatu Rzeczpospolitej Polskiej o uwzględnienie w swoich pracach nad nowelizacją prawa pracy następujących ważnych okoliczności:

1. Proponowane zmiany nie tylko nie przyczynią się do zmniejszenia bezrobocia, ale przeciwnie będą sprzyjać jego powiększeniu.

2. Wprowadzenie w ostatniej chwili podczas prac sejmowych bez jakiejkolwiek konsultacji społecznej bardzo istotnych, niekorzystnych dla pracowników zmian, stanowi pogwałcenie podstawowych zasad dialogu społecznego.

3. Część przyjętych przez Sejm rozwiązań narusza konstytucję oraz normy konwencji i praw międzynarodowych.

Szczegółowe uwagi do poszczególnych rozwiązań, wraz z uzasadnieniem, zostały przedstawione w naszym wystąpieniu z dnia 1 sierpnia bieżącego roku.
Komisja Krajowa zwraca się do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej o zaniechanie uchwalania prawa godzącego w środowiska pracownicze i obarczonego tak istotnymi wadami.

Za Komisję Krajową Przewodniczący Marian Krzaklewski

UCHWAŁA KK nr 116/02 ws. zgody na pikietę

Na wniosek Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, zgodnie z wymogiem par. 8 pkt 5 regulaminu Krajowego Funduszu Strajkowego, Komisja Krajowa wyraża zgodę na zorganizowanie ogólnopolskiej pikiety pod Senatem RP dnia 6 sierpnia 2002 r.