Uchwała nr 4/1991 ws. zmian w Statucie

1. Par. 10 uzyskuje brzmienie:

pkt. 1. Ogniwa Związku powstają z inicjatywy pracowników, którzy tworzą w tym celu zakładowe komitety założycielskie. komitety założycielskie używają nazwy Tymczasowa Komisja Zakładowa. Powołanie ogniwa zakładowego powinno być zgłoszone regionalnemu zarządowi Związku.

pkt. 2. Osobowość prawną posiadają również: organizacje regionalne, organizacje zakładowe i międzyzakładowe organizacje związkowe
w rozumieniu par. 8 pkt 1 ust. 4.

pkt 3. Związek nie odpowiada za zobowiązania jednostek organizacyjnych Związku posiadających osobowość prawną.

pkt 4. Odłączenie się organizacji zakładowych lub regionalnych od NSZZ powoduje utratę prawa do używania nazwy i znaku NSZZ „Solidarność”.

1. Par. 19 pkt 4 uzyskuje brzmienie:

W skład Komisji Krajowej wchodzą:

1)              przewodniczący Komisji Krajowej;

2)              przewodniczący zarządów regionalnych;

3)              przewodniczący sekretariatów;

4)              osoby wybrane przez Zjazd spośród delegatów.

1. W par. 30 dodaje się:

pkt 4 w brzmieniu:

liczba sekretariatów nie może przekroczyć 15.

pkt 5 w brzmieniu:

przewodniczący sekretariatów wchodzą w skład Komisji krajowej.

4. W par. 31 pkt 3 dopisuje się zdanie: w których mogą się zrzeszać Komisje Terenowe i koła emerytów i rencistów przy Komisjach Zakładowych.