Uchwała I KZD ws. powołania Międzyregionalnego Funduszu Inwalidzkiego

W związku z uchwałą ONZ proklamującą rok 1981 Międzynarodowym Rokiem Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych, wobec bezczynności władz i wielu drastycznych niedociągnięć w dziedzinie niesienia pomocy tej grupie społecznej, pragnąc przyjść z jak najszybszą pomocą inwalidom oraz cho­rym nie mającym do tej pory możliwości korzystania z nowoczesnego sprzę­tu inwalidzkiego, rehabilitacyjnego i szpitalnego — I Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” uchwala powołanie MIĘDZYREGIONALNEGO FUNDUSZU INWALIDZKIEGO.

Głównym zadaniem Funduszu tworzonego z jednorazowych kwot założy­cielskich oraz ze stałych dotacji regionów będzie finansowanie produkcji w/w sprzętu oraz prac badawczych i projektowych w tej dziedzinie.

Krajowe władze wykonawcze Związku opracują i zatwierdzą statut i re­gulamin działania Funduszu, uwzględniając wytyczne stanowiące załącznik do niniejszej uchwały.