„Dobry początek”. Prezydent Legnicy spotkał się z przedstawicielami „S” w MOPS i DPS

• poniedziałek, 20 Maja 2024
  • Regiony

fot. NSZZ "S" Region Zagłębie Miedziowe

W siedzibie Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność” odbyło się spotkanie w ramach prowadzonych rokowań w sporach zbiorowych w MOPS i DPS.

Związkowcy przekonują, że spotkanie jest dobrym początkiem do dalszych rozmów, które mamy nadzieję pozwolą na wypracowanie porozumienia i rozwiązanie trudnej sytuacji pracowników MOPS i DPS.

„S” żąda podwyżek

Strona związkowa podtrzymuje żądania w sprawie podwyżek wynagrodzeń przedstawione w pismach wszczynających spory. Termin kolejnego spotkania został wyznaczony na 25 czerwca br., po opublikowaniu projektu ustawy o dodatkach dla pracowników pomocy społecznej, pieczy zastępczej i pracowników opieki nad dziećmi do lat 3.

Wielostronne rozmowy

W spotkaniu uczestniczył Maciej Kupaj Prezydent Miasta Legnicy, Aleksandra Krzeszewska Zastępca Prezydenta Miasta Legnicy, Bartosz Budziak Przewodniczący Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność”, Aneta Mazur Zastępca przewodniczącego, sekretarz Zarządu Regionu oraz Przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej w MOPS w Legnicy, Marcin Sadowski Zastępca przewodniczącego, skarbnik Zarządu Regionu, Grzegorz Żądło – Dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Legnicy, Jerzy Konopski Dyrektor MOPS w Legnicy, Joanna Brandt – Rożek Dyrektor DPS w Legnicy oraz członkowie Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w MOPS w Legnicy.