Delegaci na WZD Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ „S” spotkali się w Gdańsku

• poniedziałek, 24 Kwietnia 2023
  • Branże

fot. nadesłane

W piątek 21 kwietnia w historycznej Sali BHP w Gdańsku odbyło się spotkanie części delegatów wybranych na WZD Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ „Solidarność” z przedstawicielami Krajowej Komisji Wyborczej, przewodniczącym Sekretariatu Służb Publicznych i szefami Regionów NSZZ „Solidarność”.

Dziś w historycznej Sali BHP w Gdańsku odbyło się spotkanie części delegatów wybranych na WZD Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ „Solidarność” z przedstawicielami Krajowej Komisji Wyborczej, przewodniczącym Sekretariatu Służb Publicznych i szefami Regionów NSZZ „Solidarność”.

W zebraniu poza delegatami z Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji wzięli udział: przewodniczący Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych Bartłomiej Mickiewicz, przewodniczący Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego Józef Dziki, przewodniczący Zarządu Regionu Konińskiego Artur Skieresz, zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego Janusz Dębczyński, przewodnicząca Krajowej Komisji Wyborczej NSZZ „S” Ewa Zydorek i sekretarz Krajowej Komisji Wyborczej NSZZ „S” Katarzyna Mackiewicz.

Delegaci potwierdzili w czasie spotkania swój udział w nadchodzącym zebraniu wyborczym. Władze na nową kadencję 2023-2028 zostaną wybrane podczas WZD, który odbędzie się 8 maja. Na zebraniu poruszono również najbardziej palące problemy z jakimi borykają się pracownicy i funkcjonariusze policji na terenie kraju.

Z kolei przewodniczący Regionów NSZZ „Solidarność” mówili między innymi o tym, jak przebiegał proces tworzenia struktur związkowych wśród funkcjonariuszy i pracowników Policji, gdzie Solidarność musiała zmierzyć się z konkurencyjnym Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Pracowników Policji. Powołanie związku zawodowego Solidarność w strukturach polskiej Policji uznano za sukces i zachętę do jeszcze bardziej wytężonej pracy na rzecz rozbudowy Związku i rozszerzania jego wpływów w celu poprawy sytuacji pracowniczej.

Tysol.pl