Członkowie „S” ze Śląska Opolskiego rozegrali turniej siatkówki plażowej

• czwartek, 17 Sierpnia 2023
  • Regiony

fot. NSZZ "S" Region Śląsk Opolski

W sobotę, 12 sierpnia w Opolu członkowie Solidarności z Opola i okolic rywalizowali w turnieju siatkówki plażowej. Wydarzenie promuje wśród związkowców sport, ale także inauguruje obchody rocznicy Sierpnia 1980 w Regionie.

– Inicjatywa wzięła się stąd, że Solidarność opolska była sponsorem Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej. W związku z tym nasz przewodniczący zaproponował, aby zrobić coś podobnego dla członków związku – tłumaczył lokalnemu portalowi nto.pl Mariusz Pilichowski, organizator turnieju, członek prezydium ZR Śląska Opolskiego „Solidarności”.

– Przepisy są troszeczkę zliberalizowane, bo – jak wiadomo – jest to amatorski turniej. Nie możemy dokładnie przestrzegać przepisów, szczególnie odbić, bo po prostu nie pogralibyśmy sobie – dodał organizator.

W zawodach rywalizowali m.in. opolscy pocztowcy, policjanci, strażnicy więzienni, czy pracownicy kędzierzyńskiego Zakładu Maszyn Torowych.

„Solidarność to nie tylko walka o prawa pracownicze”

– Przede wszystkich chcemy pokazać, że Solidarność to nie tylko walka o prawa pracownicze, która jest naszym głównym zadaniem, ale to również sport, rozrywka, rekreacja, uroczystości państwowe i kościelne. Jesteśmy obecni wszędzie. Chcemy, żeby nasi członkowie też to odczuwali, że możemy być w związku i mieć z tego różnego rodzaju obowiązki, ale też i przyjemności – wyjaśnił w rozmowie z nto.pl Grzegorz Adamczyk, wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Opolskiej Solidarności.

Oto zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju:

Kobiety:

Marta Dudka i Bogusława Janicka, OZ Zakład Linii Kolejowych Łódź
Renata Bieniek i Ewelina Jaskólska, Organizacja Podzakłdowa Pracowników Poczty Polskiej w Opolu
Magdalena łatka i Agnieszka Michniak, OZ Zakład Linii Kolejowych Sosnowiec

Mężczyźni:

Krystian Walczewski i Jakub Cyprys, OZ PKP PLK SA Zakład Lini Kolejowych Łódź
Mariusz Wróbel i Jarosław Kwieciński, OZ Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Opolskiego
Grzegorz Harasimiuk i Marek Ziomka, OZ ECO Opole