VIII Kongres Czesko-Morawskiej Konfederacji Zwiazków Zawodowych

• sobota, 30 Kwietnia 2022
  • Zagranica

Tadeusz Majchrowicz i Robert Szewczyk reprezentowali „Solidarność” na zakończonym właśnie VIII Kongresie Czesko-Morawskiej Konfederacji Zwiazków Zawodowych odbywającym się pod hasłem „Społecznie Silniejsi”. Gośćmi Zjazdu byli przedstawiciele czeskiego parlamentu i rządu oraz Prezydent Milos Zeman.

Wiele czasu na zjeździe Przewodniczący CMKOS Jozef Stredula (wybrany ponownie 80% głosów) poświęcił analizie sytuacji społeczno-gospodarczej w kraju, bardzo zbliżonej do sytuacji w Polsce, również w kontekście kryzysu humanitarnego i gospodarczego spowodowanego przez wojnę na Ukrainie.

Bezpośrednio rodzinom górników, którzy zginęli w Polsce w śląskich kopalniach, oraz „Solidarności” Jozef Stredula wyraził żal i wyrazy współczucia.

rsz