Solidarność Podbeskidzie Zarząd Regionu z Piotrem Dudą

Zarząd Regionu z Piotrem Dudą

W dniach 19 i 20 lutego w Jeleśni odbyło się dwudniowe wyjazdowe posiedzenie Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność”. Gośćmi specjalnymi tego spotkania byli związkowcy z Regionu Częstochowskiego NSZZ „Solidarność” z szefem regionu Jackiem Strączyńskim oraz przewodniczący związku Piotr Duda.

W programie roboczej  części obrad znalazło się m.in. omówienie i przyjęcie budżetu regionu na 2024 rok, a także dyskusja na temat sytuacji w poszczególnych zakładach pracy i problemów zakładowych organizacji „Solidarności”. W popołudniowej części posiedzenia wzięli już udział specjalni goście podbeskidzkich związkowców. – Zaprosiliśmy Piotra Dudę, by niejako z pierwszej ręki poznać ocenę aktualnej sytuacji w kraju i plany działań związku na najbliższą przyszłość. W tej części obrad byli z nami związkowcy z zaprzyjaźnionego regionu częstochowskiego, z którymi nie od dziś ściśle współdziałamy – powiedział szef podbeskidzkiej „Solidarności” Marek Bogusz. Piotr Duda po kilkugodzinnej dyskusji z podbeskidzkimi i częstochowskimi związkowcami powiedział: – Bardzo cenię takie spotkania, bo wówczas najlepiej mogę poznać problemy nie tylko regionów czy branż, ale także poszczególnych organizacji związkowych. To bardzo cenne i pouczające dyskusje – stwierdził przewodniczący Komisji Krajowej.

Spotkanie szefa „Solidarności” ze związkowcami Regionu Podbeskidzie było też okazją do uhonorowania zasłużonych działaczy. Edward Kubas, wieloletni przewodniczący „Solidarności” w bielskiej „Apenie”, odebrał odznakę „Zasłużony dla NSZZ Solidarność” – tytuł ten przyznał mu krajowy zjazd „Solidarności”. Z kolei przewodnicząca oświatowej „Solidarności” Justyna Kurasiewicz z rąk Piotra Dudy i Marka Bogusza odebrała dyplom „Związkowca Roku 2023” i towarzyszącą temu tytułowi specjalną statuetkę Beskidzkiego Górala.