Solidarność Podbeskidzie Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego w Katowicach

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego w Katowicach

PART_1557395346731Dzisiaj w Katowicach odbywa się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, w którym uczestniczy Przewodniczący ZR Marek Bogusz.
Po przywitaniu uczestników spotkania przez Przewodniczącego WRDS, w części pierwszej zebrania poruszano problematykę niskiej emisji w województwie śląskim oraz kwestię systemowych rozwiązań walki ze smogiem i działań antysmogowych. Omawiano zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców w związku ze zjawiskiem niskiej emisji.
Tematem części drugiej była gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ) jako szansa dla długofalowego, stabilnego i zrównoważonego rozwoju hutnictwa w Polsce oraz potrzeba odpowiedniego wdrożenia europejskich założeń GOZ do polskiego porządku prawnego.
Następnie przyjęto stanowiska WRDS w sprawie:
1)  modyfikacji programu Czyste Powietrze,
2)  gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ).
Przyjęte uchwały dotyczyły:
1) liczby przedstawicieli reprezentatywnych organizacji związkowych oraz reprezentatywnych organizacji pracodawców w składzie WRDS w Katowicach,
2) regulaminu WRDS i Biura WRDS w Katowicach.

Przedstawiono również informacje z prac Komitetu Sterującego Programu dla Śląska.

PART_1557395356874