Solidarność Podbeskidzie WAŻNE: spotkanie nt. przywrócenia wieku emerytalnego

WAŻNE: spotkanie nt. przywrócenia wieku emerytalnego

NSZZ „Solidarność” wspólnie z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Kancelarią Prezydenta oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych rozpoczęła kampanię społeczno-informacyjną „Godny wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego”. W Bielsku-Białej spotkanie poświęcone temu zagadnieniu odbędzie się w poniedziałek, 5 czerwca, o godz. 9.00 w siedzibie Zarządu Regionu.

godny wyborOd pierwszego października 2017 roku wchodzi w życie przywrócony wiek emerytalny. To finał pięcioletniej batalii „Solidarności”, która po podwyższeniu wieku emerytalnego w maju 2012 roku przez PO-PSL zapowiedziała, że doprowadzi do cofnięcia tej fatalnej decyzji.

Dzięki naszej determinacji od 1 października każdy uprawniony będzie miał możliwość podjęcia własnej decyzji o momencie przejścia na emeryturę. To istota nowych rozwiązań, wokół których nawarstwiło się wiele fałszywych informacji. Temu właśnie poświęcone będzie spotkanie, zorganizowane dla związkowców przez podbeskidzką „Solidarność” wspólnie z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Kancelarią Prezydenta oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, które odbędzie się w poniedziałek, 5 czerwca, o godz. 9.00 w siedzibie Zarządu regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” (Bielsko-Biała, ul. Asnyka 19). Wezmą w nim udział reprezentująca Kancelarię Prezydenta RP Agnieszka Lenartowicz-Łysik, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed oraz dyrektor ZUS w Bielsku-Białej Marek Magiera. Serdecznie zapraszamy!

Więcej o kampanii „Godny wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego” czytaj TUTAJ »