Solidarność Podbeskidzie Sztab „Solidarności”: Rząd nie pozostawia nam wyboru

Sztab „Solidarności”: Rząd nie pozostawia nam wyboru

Obradujący w środę 20 marca w Warszawie Sztab Protestacyjno-Strajkowy NSZZ „Solidarność” stwierdził, że żaden z głównych postulatów Związku nie został przez rząd uwzględniony. Czy dojdzie do związkowych protestów w całej Polsce?

dość 2

Sztab do czwartku 28 marca oczekuje od Rządu konkretnych propozycji i terminów ich realizacji. W przeciwnym razie zorganizuje 4 kwietnia manifestacje przed wszystkimi urzędami wojewódzkimi. – Mam nadzieję, że rząd przedstawi nam wreszcie konkretne i satysfakcjonujące nas propozycje. Póki co rozpoczynamy na Podbeskidziu przygotowania do jak najbardziej licznego udziału w manifestacji przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim – mówi szef podbeskidzkiej „Solidarności” Marek Bogusz, który uczestniczył w obradach związkowego Sztabu Protestacyjno-Strajkowego.

Przypomnijmy: NSZZ „Solidarność” domaga się m.in. podwyżek w sferze finansów publicznych, wprowadzenia kryterium stażowego uprawniającego do przejścia na emeryturę bez względu na wiek, odmrożenia wskaźnika naliczania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, rozwiązań zabezpieczających przed wzrostem cen energii oraz funkcjonowania przedsiębiorstw energochłonych, niewliczania do minimalnego wynagrodzenia dodatków za wysługę lat.
Więcej – TUTAJ.