Solidarność Podbeskidzie Sztab protestacyjny Solidarności: Rząd powrócił do rozmów

Sztab protestacyjny Solidarności: Rząd powrócił do rozmów

Opublikowano dnia 10.04.2019 18:27

Po manifestacjach NSZZ „Solidarność” przed 16. urzędami wojewódzkimi, strona rządowa powróciła do rozmów. Rozmowy odbywają się w powołanych jeszcze w lutym br. związkowo-rządowych zespołach roboczych. W kilku punktach nastąpił postęp w rozmowach, ale trudno mówić dzisiaj o przełomie.

Fot. Marek Lewandowski

Członkowie obradującego w Warszawie Krajowego Sztabu Protestacyjno-Strajkowego NSZZ „Solidarność” ocenili efekty manifestacji przed 16. urzędami wojewódzkimi, które Związek przeprowadził 4 kwietnia. W każdym z miast wojewódzkich brało udział od kilkuset do kilku tysięcy związkowców z Solidarności, przedstawicieli różnych grup zawodowych, w tym głównie pracujących w obszarze finansów publicznych.Informujemy, że w związku z powrotem strony rządowej do rozmów, NSZZ „Solidarność” pozostając w formule sztabu protestacyjno-strajkowego, będzie kontynuować negocjacje. Oprócz dotychczasowych zespołów powołano podzespoły m.in. dot. emerytur i systemu ubezpieczeń społecznych oraz Służby Ochrony Kolei.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Marek Lewandowski
Rzecznik Przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność”

Źródło: Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”