Solidarność Podbeskidzie Strajk ostrzegawczy i pikieta w zakładach ASK Bielsko-Biała i Wilkowice

Strajk ostrzegawczy i pikieta w zakładach ASK Bielsko-Biała i Wilkowice

W piątek, 6 marca 2020 roku w spółce ASK Poland doszło do dwugodzinnego strajku ostrzegawczego pracowników z zakładów w Bielsku-Białej i Wilkowicach.

Akcję poparła znakomita większość załogi, a przed bramami solidaryzowali się z nimi związkowcy z innych zakładów pracy Podbeskidzia, którzy zablokowali także pobliskie skrzyżowanie.

IMG_2620– To ogromny sukces. Załoga ASK masowo skorzystała z przysługującego jej prawa do zamanifestowania swego niezadowolenia z powodu impasu w negocjacjach płacowych. Mamy nadzieję, że zarząd spółki zaakceptuje nasze postulaty i nie dojdzie do eskalacji protestu- mówiła podczas strajku Wanda Stróżyk, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” spółek FCA Poland, obejmującej swym działaniem także oba zakłady spółki ASK Poland, zatrudniające łącznie ponad 900 osób, w większości kobiet.

O płacowych negocjacjach w ASK pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

Najbliższe mediacje w tej spółce zaplanowano na 10 marca…