Solidarność Podbeskidzie Solidarność w Hutchinson Żywiec walczy o podwyżki

Solidarność w Hutchinson Żywiec walczy o podwyżki

23 lutego 2022 r. przed zakładami Hutchinson w Żywcu odbędzie się pikieta organizowana przez organizacje NSZZ „Solidarność” w Hutchinson 1 i Hutchinson 2, w ramach prowadzonych tam sporów zbiorowych. Związkowcy domagają się wzrostu stawki godzinowej co najmniej o 3,70 zł za godz. Pracodawcy proponują niecałe 2 zł. Pikieta rozpocznie się o godz. 14:00 przed siedzibą firmy w Żywcu przy ul. Stolarskiej 24.

W obu zakładach domagamy się podwyżek w wysokości 3,70 zł do stawki godzinowej. Z kolei propozycje pracodawcy są tak skromne i do tego rozłożone w czasie, że pracownicy w żaden sposób nie mogą się na nie zgodzić. Podpisaliśmy protokoły rozbieżności, oflagowaliśmy zakłady i przygotowujemy się do manifestacji, by pokazać pracodawcom, jakie są nastroje wśród ludzi – poinformował w komunikacie Krzysztof Gaj, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Hutchinson Żywiec 2.

Współorganizatorem protestu jest Solidarność w Hutchinson Żywiec 1. Jej przewodniczący Andrzej Kubica zaprasza również do udziału związkowców z innych zakładów pracy z Żywca i całego Podbeskidzia.

– Apeluję do naszych związkowców o udział w tej manifestacji – powiedział przewodniczący Kubica.

Z kolei wspierający organizacje z Hutchinsona Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” apeluje.

– Niech to będzie konkretny wyraz naszej solidarności z kolegami walczącymi o godne płace. Zapewniam też o wsparciu tych działań przez Zarząd Regionu – powiedział w imieniu regionu szef podbeskidzkiej Solidarności Marek Bogusz.

O przebiegu manifestacji i dalszych działaniach Solidarności w żywieckim Hutchinsonie będziemy informować na bieżąco.

Hutchinson 1 i 2 w Żywcu produkuje przewody układów paliwowych, systemów chłodzenia i innych przewodów tzw. transferu płynów dla przemysłu motoryzacyjnego. W obydwóch zakładach pracuje blisko 2700 pracowników. Uzwiązkowienie w Hutchinson 1 wynosi ponad 550 członków, w Hutchinson 2 ponad 300 osób.

ml

Autor: redakcja,kor.