Solidarność Podbeskidzie Przewodniczący ZR Marek Bogusz wybrany członkiem Śląskiej Rady do Spraw Bezpieczeństwa Pracy

29 września 2021 r.

Dzisiaj Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach Piotr Kalbron wręczył Przewodniczącemu Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” Markowi Boguszowi akt powołania na członka Śląskiej Rady do Spraw Bezpieczeństwa Pracy przy Okręgowym Inspektorze Pracy w Katowicach.

Celem Śląskiej Rady jest:
1) podejmowanie przez członków Rady działań zmierzających do minimalizowania zagrożeń występujących w środowisku pracy – w poszczególnych branżach na terenie województwa śląskiego,
2) opracowywanie rozwiązań dot. poprawy warunków pracy w poszczególnych gałęziach przemysłu na podstawie uwag wniesionych przez członków Rady.
Działanie Rady koncentruje się głównie na branżach o wysokim wskaźniku wypadkowości.
Następne spotkanie Rady planowane jest na 9 grudnia br. i będzie dotyczyło zagadnień związanych z górnictwem.