Solidarność Podbeskidzie Protest pracowników budżetówki w Warszawie

Protest pracowników budżetówki w Warszawie

25 października 2021 r.

W dniu 23 października br. odbył się w Warszawie protest pracowników budżetówki. Wśród uczestników znaleźli się pracownicy sądów, prokuratury, urzędów wojewódzkich, celnicy, funkcjonariusze służby więziennej, pracownicy urzędów skarbowych, muzealnicy, pracownicy cywilni MON.
Głównym postulatem związkowców była kwestia 12-procentowej podwyżki.
W grupie pikietujących przed siedzibą Ministra Finansów, a następnie Kancelarią Prezesa Rady Ministrów nie zabrakło liczącej blisko 50 osób grupy związkowców z Podbeskidzia, reprezentujących urzędy skarbowe z Bielska-Białej i Cieszyna. Symbolicznie, naprzeciwko KPRM – protestujący ustawili bryłę lodu w kształcie okienka kasowego z logo NSZZ „Solidarność”, opatrzoną napisem: „Żądamy 12 %”. Bryła symbolizuje zamrożenie płac w budżetówce.

Dziękuję wszystkim za aktywny udział w manifestacji.

Koordynator O/Cieszyn
Michał Marek