Solidarność Podbeskidzie Porozumienie „Solidarności” z kandydatem PiS

Porozumienie „Solidarności” z kandydatem PiS

W poniedziałek, 24 września, w siedzibie Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” odbyło się oficjalne podpisanie porozumienia związkowców z kandydatem PiS na Prezydenta Bielska-Białej Przemysławem Drabkiem.42472062_1892054950882225_905586853564907520_nZwiązkowcy udzielili poparcia kandydatowi PiS, a ten zobowiązał się do realizacji rządowych programów społecznych popieranych przez „Solidarność” oraz wspierania spraw pracowniczych w bielskich zakładach pracy, a zwłaszcza w instytucjach i spółkach należących do samorządu.

Porozumienie podpisali przewodniczący Zarządu Regionu Marek Bogusz i jego zastępca Andrzej Madyda oraz Przemysław Drabek i prezes Zarządu Okręgowego PiS w Bielsku-Białej, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. W uroczystości wzięli udział także związkowi kandydaci na listach PiS: Andrzej Gacek kandydujący do Rady Miejskiej Bielska-Białej oraz Ewa Żak ubiegająca się o mandat radnej Sejmiku Województwa Śląskiego.

– To pierwsza tego typu deklaracja o współpracy w historii naszego miasta. Polityka społeczna, poszanowanie praw pracowniczych i dialog to dla mnie priorytetowe zadania, dlatego nasza współpraca ma ważne znaczenie dla rozwoju miasta – stwierdził Przemysław Drabek po podpisaniu porozumienia. TREŚĆ TUTAJ »