Solidarność Podbeskidzie Podbeskidzie na uroczystościach na Wybrzeżu

Podbeskidzie na uroczystościach na Wybrzeżu

Główne uroczystości, związane z obchodami 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, odbyły się w ostatnich dwóch dniach sierpnia br. w stoczni szczecińskiej i gdańskiej. W Szczecinie uroczystości rozpoczęto Mszą św. w kościele św. Stanisława Kostki. Po Mszy uczestnicy przeszli przez miasto do bramy Stoczni Szczecińskiej, gdzie złożono kwiaty pod pomnikiem.
W Gdańsku uroczystości rozpoczęły się 31 sierpnia br. od złożenia kwiatów przed bramą nr 2, a następnie poczty sztandarowe wraz z gośćmi, wśród których był Prezydent RP Andrzej Duda i Premier Mateusz Morawiecki udali się do kościoła św. Brygidy, gdzie odprawiono Mszę św. w intencji „Solidarności”.
1 września br. pod pomnikiem Obrońców Poczty Gdańskiej delegacja złożyła wiązankę kwiatów.
Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli podbeskidzkiej „Solidarności” wraz z regionalnym sztandarem naszego związku.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć, wykonanych zarówno w Szczecinie jak i Gdańsku.