Solidarność Podbeskidzie Piłkarze „Solidarności” Aluprof najlepsi!

Piłkarze „Solidarności” Aluprof najlepsi!

Udostępnij na:

W sobotę, 2 czerwca, na boisku Pod Wałką w Cieszynie odbył się tradycyjny, doroczny turniej piłki nożnej podbeskidzkiej „Solidarności”. Wzięło w nim udział 15 drużyn, wystawionych przez zakładowe organizacje naszego związku z całego Podbeskidzia. Łącznie blisko dwustu piłkarzy  walczyło o Puchar Przewodniczącego Zarządu Regionu. Ostatecznie trafił on do reprezentacji „Solidarności” z bielskiej spółki Aluprof.

P6022835Mecze cieszyńskiego turnieju rozegrane zostały przy wyjątkowo zmiennej pogodzie – zaczęły się w duchocie i upale, a skończyły w ulewnym deszczu. Swe piłkarskie reprezentacje wystawiły zakładowe komisje „Solidarności” z bielskich spółek Grammer, GE Power Controls, Celma-Indukta, Nemak i Aluprof oraz Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej, Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia w Czechowicach-Dziedzicach, spółki Matalpol z Węgierskiej Górki, dwóch żywieckich zakładów Hutchinson oraz reprezentantów Cieszyna –  spółki PPG Polifarb i Zakładu Gospodarki Komunalnej.

W finale spotkały się drużyny dwóch bielskich spółek: Aluprof i Grammer. Wygrali ci pierwsi stosunkiem bramek 2:1. Takim samym wynikiem zakończył się mecz o trzecie miejsce, w którym spotkały się zespoły z PPG Polifarb i Celma-Indukta.

P6022831Tak więc po Puchar Przewodniczącego Zarządu Regionu Podbeskidzie sięgnęli piłkarze ze spółki Aluprof, a kolejne miejsca zajęli reprezentanci spółek Grammer, Polifarb i Celma-Indukta.

Z kolei najlepszym strzelcem turnieju został uznany Sebastian Mrowiec z żywieckiego  Hutchinsona.

Puchary dla zwycięzców wręczali przewodniczący Zarządu Regionu, Marek Bogusz, szef cieszyńskiego oddziału „S” (i równocześnie główny organizator rozgrywek) Michał Marek oraz gość specjalny turnieju – burmistrz Cieszyna Ryszard Macura.