Solidarność Podbeskidzie Pikieta przed spółką Hutchinson w Żywcu – fotoreportaż

Pikieta przed spółką Hutchinson w Żywcu – fotoreportaż

W środę 23 lutego 2022 r. przed zakładami Hutchinson w Żywcu odbyła się pikieta protestacyjna, zorganizowana przez organizacje NSZZ „Solidarność”, działające w żywieckich zakładach w Hutchinson 1 i Hutchinson 2.

W pikiecie wzięło udział kilkaset osób – poza pracownikami obu zakładów Hutchinsona w Żywcu byli tam także przedstawiciele Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” z przewodniczącym Markiem Boguszem na czele, związkowcy z innych komisji „Solidarności’ z Podbeskidzia, a także silna grupa reprezentująca łódzką „Solidarność’ i tamtejszy zakład Hutchinsona.

Przypomnijmy. W obu zakładach „Solidarność” domaga się podwyżek o 3,70 zł do stawki godzinowej. Wobec braku porozumienia pracownicy postanowili pikietą wesprzeć prowadzących negocjacje związkowców.