Solidarność Podbeskidzie Nauczycielska „Solidarność” nie chce brać uczniów jako zakładników!

Nauczycielska „Solidarność” nie chce brać uczniów jako zakładników!

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda był gościem Krzysztofa Ziemca w radiu RMF FM. W rozmowie podjęto głownie temat strajku nauczycieli oraz różnic pomiędzy Solidarnością a ZNP w sferze podejścia do protestu.

– Kompletnie mnie nie interesuje, co robi ZNP, co robi Pan Broniarz. Ja mogę powiedzieć, co robiła, co robi i co będzie robiła „Solidarność” jako Komisja Krajowa, ale także jako „Solidarność” oświatowa – w poniedziałek będziemy brali udział w prezydium Rady Dialogu Społecznego, jeżeli faktycznie w tym dniu, na tym spotkaniu rozpoczną się negocjacje z rządem, to „Solidarność” będzie domagać się osobnych negocjacji, dlatego, że nasze postulaty są zupełnie inne, chcemy autonomicznych rozmów – powiedział Piotr Duda zapytany o planowane przez ZNP i przez „Solidarność” protesty nauczycieli. – Dziś jesteśmy w proteście w Krakowie. Koleżanki i koledzy protestują już 13-sty dzień. W poniedziałek może się to zaostrzyć do strajku głodowego. Oczywiście to jest decyzja indywidualna członków związku, ale to pokazuje wielką odpowiedzialność „Solidarności” nauczycielskiej, że nie chcą brać uczniów jako zakładników, chcą ten protest rozwiązać między dorosłymi. I to jest sytuacja dla mnie najważniejsza – podkreślił przewodniczący NSZZ „Solidarność”.  – Dlatego, jeśli będą w poniedziałek negocjacje, to „Solidarność” będzie się domagała autonomicznych negocjacji. Na pewno nie siądziemy razem do stolika z ZNP – zaznaczył Piotr Duda.

Więcej czytaj »TUTAJ