Solidarność Podbeskidzie Krajowa Sekcja Elektrowni o sytuacji w ZEW Porąbka-Żar

Krajowa Sekcja Elektrowni o sytuacji w ZEW Porąbka-Żar

Przed kilkoma dniami opisaliśmy sytuację związkowców z „Solidarności” w Zespole Elektrowni Wodnych Porąbka-Żar. 24 maja głos w tej sprawie zabrali także delegaci z Krajowej Sekcji Elektrowni i Elektrociepłowni NSZZ „Solidarność” wzywając pracodawcę do przestrzegania ustawy o związkach zawodowych.

P1050015W stanowisku, przyjętym 24 maja, czytamy: „Delegaci XXX Walnego Zebrania Delegatów Krajowej Sekcji Elektrowni i Elektrociepłowni NSZZ „Solidarność” wzywają Dyrektora Oddziału ZEW Porąbka-Żar oraz Zarząd PGE Energia Odnawialna SA do natychmiastowego zaprzestania łamania ustawy o związkach zawodowych, polegającego na utrudnianiu funkcjonowania i wykonywania statutowych zadań oraz obowiązków Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy PGE Energia Odnawialna SA Oddział ZEW Porąbka-Żar w Międzybrodziu Bialskim.

Krajowa Sekcja Elektrowni i Elektrociepłowni NSZZ „Solidarność” podejmie zdecydowane działania statutowe zgodne z ustawą o związkach zawodowych”.

O sytuacji w Oddziale ZEW Porąbka-Żar pisaliśmy TUTAJ