Solidarność Podbeskidzie Konkurs „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” rozstrzygnięty

Konkurs „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” rozstrzygnięty

W czwartek, 5 października, w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”, zorganizowanego po raz 24. przez Państwową Inspekcję Pracy.

pipZałożeniem konkursu jest promowanie przedsiębiorstw, którzy wdrażają rozwiązania służące poprawie stanu bezpieczeństwa i higieny pracy. Przedsiębiorcy byli oceniani w trzech kategoriach ze względu na wielkość zatrudnienia. Podsumowanie etapu regionalnego odbyło się 5 października 2017 roku na Scenie w Malarni Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

W uroczystości wzięli udział między innymi: parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, organów nadzoru i kontroli warunków pracy, środowisk naukowych, stowarzyszeń działających w ochronie pracy, związków zawodowych i organizacji pracodawców, duszpasterze ludzi pracy i środowisk gospodarczych. Wśród obecnych był szef podbeskidzkiej „Solidarności” Marek Bogusz.

Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach uhonorowała między innymi następujących pracodawców:

w kategorii do 50 zatrudnionych:

– Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skoczowie (II miejsce),

w kategorii od 51 do 250 zatrudnionych:

– Mondelez International Mondelez Polska Production Sp. z o.o. Fabryka „Olza” w Cieszynie (I miejsce),

– „Befaszczot” Sp. z o.o. w Bielsku-Białej (III miejsce).

w kategorii powyżej 250 zatrudnionych:

– „AQUA” S.A. w Bielsku-Białej (III miejsce).

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tworzeniu kultury bezpieczeństwa i higieny pracy.